97/12/1
تعداد نظرات:0
13:05
شماره مطلب:139712135477
-A A +A

مصاحبه با مادر و برادر شهید صادقی/علاقه شهید به امام و انقلاب

شهید مظفر صادقی با عشق به امام و انقلاب و برای آزادی مرد جانش را فدا می کند.

 

شهید مظفر صادقی با عشق به امام و انقلاب و برای آزادی مرد جانش را فدا می کند.

به گزارش کردستان بیست به نقل از دهگلان ، شهید مظفر صادقی در اولین دی ماه سال 1336 در شهرستان دهگلان دیده به جهان گشود. پدرش علی اکبر کشاورزی می کرد و مادرش شرافت خانم به کار خانه داری مشغول بود.

 

علی رغم تمام مشکلاتی که پیشروی مظفر بود، اما ایشان دست از درس و مدرسه نکشید و تا پایان سال اول دبیرستان به تحصیلش ادامه داد، اما پس از آن به دلیل فشار زندگی و نبود امکانات کافی مجبور شد برای همیشه با درس و مدرسه خداحافظی کند و به کار مشغول شود.

 

مظفر و مردم محروم منطقه هنوز طعم شیرین پیروزی انقلاب اسلامی را نچشیده بودند که گروهک های ضد انقلاب هم چون قارچ سر بر آوردند و منطقه کردستان را جولانگاه خود قرار دادند.

 

همزمان با ورود نیروهای سپاه پاسداران به منطقه و هم چنین تأسیس سازمان پیشمرگان مسلمان کرد، شهید مظفر صادقی به عضویت این سازمان انقلابی درآمد تا یک بار دیگر امنیت و آرامش را به منطقه بازگردانند.

 

مادر شهید مظفر صادقی

 

شرافت رحیمی مادر شهید صادق می گوید شهید صادقی در آن زمان امام را بسیار دوست داشت و همیشه پیامهای او را دنبال می کرد.

 

مادر شهید صادقی می گوید زمانی که گروهکها شبها مردم شهر مورد آزار و اذیت قرار می دادند شهید تحمل دیدن آن را نداشت و سوگند یاد می کند که مردم را از دست گروهکها نجات دهد

 

برادرشهید صادقی

 


عبدالله صادقی برادر شهید صادقی می گوید قبل از انقلاب شهید در شهر تهران راننده ماشین سنگین بوده که با شروع انقلاب با چندین نفر از دوستانش بیانه های امام را پخش میکردند و فعالیت خود از همان اوایل انقلاب در تهران شروع می نماید.

 

وی افزود:  وقتی شهید صادقی به منطقه برگشت با شهید جعفری و با تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان به این سازمان می پیوند.

 

عبدالله صادقی گفت: شهید بعد از2سال در این سازمان و وارد شدن به سپاه اسلحه به  دست میگیرد  وبرای پاکسازی منطقه در دست گروهکها به مبارزه می پردازد.

 

عبدالله می گوید در آن زمان از روستای گنجی تا گردنه صلوات اباد در دست گروهکها بوده که با تلاش و مبارزه پیشمرگان پاکسازی می شود.

 

شهید عبدالله و همرزمانش برای پاکسازی منطقه کامیاران ازدست گروهکها  عازم آنجا می شوند که توسط خائنین ورود آنان به ان  مسیر به گروهکها اطلاع داده می شود و در مسیر موحش،دهگلان درروستای دگن در کمین ضد انقلاب می افتند و با شهیدان محمد جعفری و عبدالله حسین پناهی به درجه رفیع شهادت نائل می آیند.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.