96/10/7
تعداد نظرات:0
07:42
شماره مطلب:139610731586
-A A +A
مدیر علمی سازمان بسیج دانش آموزی استان کردستان :

ثبت نام لیگ علمی بین‌‌المللی پیشگامان ایران اسلامی آغاز شد

مدیر علمی سازمان بسیج دانش آموزی استان کردستان گفت: ثبت نام لیگ علمی بین­ المللی پیشگامان ایران اسلامی “پایا” از 10آذر ماه آغاز و تا 28دی ماه 96ادامه دارد.

 

به گزارش کردستان بیست ، شیدا حسین پناهی مدیر علمی سازمان بسیج دانش آموزی استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار کردستان بیست اظهار داشت: ثبت­ نام یازدهمین دوره لیگ علمی بین­ المللی پیشگامان ایران اسلامی (پایا) آغازشد.

وی با اشاره به اینکه از 10آذر ماه این ثبت نام اغاز شده است، افزود: ثبت نام این دوره تا 28دی  ماه ادامه دارد.

مدیر علمی سازمان بسیج دانش آموزی  بیان کرد: لیگ علمی پایا در سال تحصیلی ۹7-۹۶ به صورت گروهی در پایه ششم ابتدایی و دوره اول متوسطه در یک رشته واحد به عنوان علوم پایه متشکل از دروس ریاضی-علوم و در پایه دهم در رشته‌های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی برگزار می‌شودکه در آن ۵ نفر از دانش‌آموزان در قالب یک تیم به پاسخ‌گویی به سوالات می‌پردازند.

وی عنوان کرد: در یازدهمین دوره لیگ علمی پایا، علاوه بر رشته‌های فوق، لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی و لیگ پژوهشی در مقطع متوسطه دوره اول (پایه‌‌های هفتم، هشتم و نهم) و مقطع متوسطه دوم (پایه دهم و یازدهم ریاضی و تجربی طراحی شده است.

مدیر علمی سازمان بسیج دانش آموزی استان در رابطه با هدف از برگزاری این دوره اظهار داشت: هدف اصلی در این دوره ارتباط بین علوم پایه و تقویت دانش‌آموزان در تبدیل قدرت علم به عمل است. در این دوره تلاش کرده‌ایم تا نگرش دانش‌آموزان را نسبت علوم پایه از صرف دانش محض به دانش عملی و دانش میان رشته‌ای تغییر دهیم.

وی گفت: ترویج روحیه پژوهش­گری و پرسش­گری، هدایت دانش‌آموزان در مسیر تحقیق و پژوهش و طراحی لیگ پژوهشی در کنار لیگ علمی، یکی دیگر از تغییرات اصلی لیگ پایا به شمار می‌رود.

حسین پناهی افزود: لیگ علوم پایه در پایه های ششم، هفتم، هشتم و نهم با رویکرد ارتباط و کاربرد علوم پایه (ریاضی، فیزیک و شیمی  و زیست طراحی و  در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری در مباحث ریاضی و علوم در مقطع متوسطه اول فیزیک و شیمی و زیست کتاب علوم )طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه در لیگ علوم ریاضی دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره دوم(پایه دهم) می‌توانند شرکت کنند، بیان کرد: این لیگ در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری با رویکرد سنجش مهارت‌های حل مساله، سرعت حل مساله و یادگیری، خلاقیت ریاضی، منطق، کاربرد ریاضی در فیزیک و مباحث فیزیک برگزار می‌ شود.

مدیر علمی بسیج دانش آموزی با اشاره به اینکه لیگ علوم تجربی شامل گستره‌ای از علوم می‌باشد که بر مبنای تجربه، آزمایش و مشاهدات انسان‌ها شکل گرفته است، گفت: در لیگ علمی پایا بیشتر به مباحث زیست، شیمی و کاربرد آنها در علوم میان رشته‌ای از این گستره عظیم می پردازیم.

وی عنوان کرد: در این لیگ گروه‌های دانش آموزی پایه دهم در مباحث شیمی، زیست و کاربرد آنها به رقابت می‌پردازند و  علاوه بر سرفصل‌های کتاب درسی منابعی جهت ارتقای دانش اولیه گروه ها ارایه می‌شود.

حسین پناهی در رابطه با لیگ علوم انسانی اظهار داشت: علوم انسانی از ریشه‌ای‌ترین مبانی و مقدمات فکری و فلسفی آغاز شده و تا مصداقی‌ترین و کاربردی‌ترین دانش‌های مورد نیاز بشر امتداد دارد.

وی افزود: لیگ علوم انسانی با هدف تقویت جایگاه ویژه علوم انسانی در رشد و توسعه جامعه طراحی شده و در مقطع متوسطه دوره دوم (پایه دهم) در دروس علوم اجتماعی و فلسفه و اقتصاد برگزار می شود.

مدیر علمی بسیج دانش آموزی استان کردستان افزود: لیگ علوم کامپیوتر و برنامه نویسی باتوجه به اهمیت جایگاه برنامه‌نویسی و کامپیوتر در پیشرفت جوامع و تکنولوژی، لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی به منظور ترویج و توسعه این علم در کنار سایر رشته‌ها طراحی شده و در این لیگ دانش‌آموزان در پایه های هفتم تا یازدهم (ریاضی و تجربی )می توانند در رشته های کامپیوتر و برنامه شرکت نمایند.

حسین پناهی در پایان  تصریح کرد: در لیگ پژوهشی دانش‌آموزان در محورهای مختلف پژوهشی به صورت گروهی در هر مرحله به انجام پژوهش می‌پردازند و تیم‌های برتر به مرحله پایانی راه یافته و پس از ارائه و دفاع از طرح، از پژوهش‌های منتخب تقدیر و جوایز ارزنده‌ای اهدا می شود و جهت حمایت و ثبت اختراع به مراکز مربوطه معرفی می‌ شوند که دانش آموزان پایه هفتم تا یازدهم (ریاضی و تجربی ) نیز می توانند ثبت نام کنند.

انتهای پیام110/

 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.