96/5/9
تعداد نظرات:0
08:15
شماره مطلب:13965927929
-A A +A
کاروان "زیر سایه خورشید"

کردستان با بوی خوش رضوی عطرآگین شد/ شمیم عطر امام مهربانی ها در جوار خواهر غریب

مردم مشتاق در جوار امامزاده هاجر خاتون سنندج چشم انتظار این کاروان بودند، حضوری معنوی که اشک هر بیننده ای را جاری می کرد.

به گزارش کردستان بیست ، همایش استانی بزرگداشت امامزاده هاجر خاتون (س) و استقبال از بیرق رضوی در سنندج برگزار شد .

مردم مشتاق در جوار امامزاده هاجر خاتون سنندج چشم انتظار این کاروان بودند، حضوری معنوی که اشک هر بیننده ای را جاری می کرد.


این کاروان با عنوان زیرسایه خورشید مشتمل بر روحانی و خدام آستان قدس رضوی به همراه پرچم متبرک حرم مطهر وارد این امامزاده شدند.


حضور در جمعی که در حسرت زیارت بودند و به واقع کلمه محروم بودند از گنبد طلا و چاره ای نداشتند جز پناه بردن به آقا.

حجت الاسلام کشمیری یکی از حاملین بیرق امام رضا (ع) در ابتدای این همایش با بیان اینکه یکی از اهداف زیر سایه خورشید گسترش مفهوم زائر و زیارت از راه دور است که این بار میهمان مردم کردستان هستیم. اظهار کرد: ایران زیر سایه هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت قرار گرفته که باید با تاسی از امامان مروج راه حق و حقیقت باشد.


وی گفت: بیش از هزار و 200 سال است که مقبره ی هاجر خاتون در میان مردم بزرگوار کردستان است اما خیلی وقت ها به این مطلب توحه نداریم که چرا این همه عاشق و دلداده دارد و همین روزها در سکوت و خلوت کوچه ها با حضور در اینجا آرام میگیرند.


وی گفت: دلیل اصلی این همه عرض ارادت جز ایمان درست و واقعی به خداوند نیست و هر ساله شور و علاقه ای که ما داریم تجدید می شود .

وی بیان داشت: شعار امسال کاروان زیر سایه خورشید ؛ امام رضا به تو اقتدا می کنیم ؛ برای اینکه اگر کسی آمد و سیره امام رضا و بزرگان را دید به آن اقتدا کند.


در ادامه، حجت الاسلام مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان در ادامه این مراسم اظهار کرد: روز 5 ذی القعده به نام روز تجلیل از امامزادگان نامگذاری شده است .


وی با بیان اینکه در کشور بیش از 8500 بقعه متبرکه در کشور داریم که محل رفت و آمد زوار مختلف در سراسر کشور است و از نور وجودی امامزادگان بهره مند می شوند تصریح کرد: در کردستان بیش از 74 بقعه متبرکه در استان کردستان وجود دارد که سازمان اوقاف خود را ملزم دانست در راستای سخنان مقام معظم رهبری ، فعالیت فرهنگی مذهبی را در کنار این بقاع متبرکه برگزار می کند.

وی یادآور شد: امامزاده هاجر خاتون یکی از پایگاه های مهم فرهنگی برای مردم کردستان است .

 به گفته نوروزی، ارتقا جایگاه امامزادگان، پاسخگویی به شبهات مطرح شده دشمنان و جذب حداکثری گروه‌ها که امامزادگان را ببینند از برنامه‌هایی است که به صورت ویژه در دستور کار  سازمان اوقاف و امور خیره قرار گرفته و در قالب طرح‌هایی باعنوان تکریم از امامزادگان، طرح خیمه معرفت و غیره دنبال می‌شود.

 کاروان رضوی میهمان زندان مرکزی سنندج شد

در نخستین روزهای دهه کرامت و در ایام ولادت هشتمین اختر تابناک حضرت امام رضا (ع)، کاروان زیر سایه خورشید که همه ساله بیرق متبرک بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) را با خود در سراسر کشور حمل می کنند تا به این ترتیب کسانی که به هردلیل امکان زیارت مرقد آن امام برایشان میسر نیست بتوانند دل خود روانه مشهد مقدس نمایند، این بار با حضور خود در زندان مرکزی سنندج عطر و نوای رضوی را بر این مجموعه اصلاحی و تربیتی طنین انداز نمودند.

آری امسال نیز مددجویان زندان مرکزی سنندج بار دیگر توفیق این را پیدا کردند تا میهمان بیرق حضرت امام رضا (ع) و کاروان همراه باشند و ضمن اینکه با برگزاری مراسم باشکوه میزبانی خود را به بهترین شیوه ممکن انجام دادند با این حرکت خود به جهانیان اثبات نمودند که عشق به ائمه اطهار در جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی نمی شناسد و همه با توسل به این بزرگان اتحاد و همدلی خود را همواره همچون گذشته حفظ می کنند.

 

انتهای پیام/

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.